Izpit za viličarja BB

Priučite se upravljanja viličarja in si s tem povečajte možnosti zaposlitve. Opravite izpit za viličarja saj vsak dan podjetniki iščejo skladiščnike s takim znanjem. Tisti ki zna upravljati viličarja se lahko zaposli v različnih delovnih organizacijah, kjer potem dela pri prevzemu blaga, ga raztovarja, dela pri notranjem in zunanjem transportu in izdaji blaga. Izpit za viličarja tako rabite naprimer pri proizvodnih podjetjih, kmetijskih zadrugah, trgovskih organizacijah, farmah, lahko tudi bolnišnicah, gradbenih podjetjih, letališčih in železnicah. Tudi poklicni vozniki vse pogosteje potrebujejo izpit za viličarja, saj so vse pogosteje odgovorni za nakladanje in razkladanje tovora, ki ga pripeljejo oz. odpeljejo.

izpit za viličarja

Izpit za viličarja je tako namenjen voznikom, ki upravljajo vse vrste viličarjev – dizelski, električni, plinski, katere srečamo v skladiščih, v proizvodnji, na deloviščih in podobno.Tečaj, ki ga mora kandidat narediti obsega strokovno teoretične vsebine, ki jih morajo vozniki viličarjev poznati za uspešno upravljanje viličarjev. Praktično vožnjo z viličarjem pa opravijo pod vodstvom inštruktorja. Udeleženci, ki jim uspe narediti izpit, pridobijo pravico upravljati različne tipe viličarjev in nato tudi prejmejo potrdilo o usposobljenosti za upravljanje viličarjev.

Kakšen je postopek?

Teoretični del usposabljanja za izpit za viličarja tako zajema predavanja s preizkusom iz vsebin: zdravje in varnost pri delu z viličarji, osnove pogonov, vrste in opis motorjev, ki jih imajo viličarji; bencin, dizel, elektromotorji, mazanja in trenja, osnove elektrotehnike, vzdrževanje in hidravlika, opis in delovanje viličarjev. Potem kandidat pristopi k teoretičnemu preizkusu znanja. Praktični del usposabljanja nato poteka pod vodstvom in nadzorom izkušenih inštruktorjev, na koncu pa sledi še praktični preizkus znanja izpit za viličarja. Po uspešno opravljenih obeh preizkusih znanja udeleženec prejme potrdilo o strokovni usposobljenosti za voznika oziroma upravitelja viličarjev.

Kakšni so pristopni pogoji?

Kandidat mora imeti narejeno najmanj osnovno šol, udeleženci usposabljanja morajo biti polnoletni, pred začetkom tečaja pa je zaželeno, da kandidat opravi zdravniški pregled na medicini dela prometa in športa, imeti pa mora opravljen vozniški izpit B kategorije. Tako lahko pristopi k NPK izpit za viličarja.